DZIEŃ ZIEMI I ŚWIĘTO KOLORU ZIELONEGO

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi.           Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

24 kwietnia dzieci z Punktu Przedszkolnego w czasie wspólnych zajęć i zabaw dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy.

Tego dnia odwiedziła nas pani Ewelina, pracownica Nadleśnictwa Lutowiska. Przeprowadziła pogadankę na temat zwierząt, które są nieodłączną częścią naszej przyrody. Dzieci dowiedziały się, że należy je szanować i o nie dbać. Miały okazję poznać ich zwyczaje i ślady pozostawione na piasku. Własnoręcznie wykonały prezent dla ptaszków – budki.

Dzień w przedszkolu zakończył się wspólnym złożeniem przysięgi ekologicznej i głośnymi okrzykami haseł ekologicznych:

„Nie wyrzucaj w lesie śmieci, apelują wszystkie dzieci”

„Kiedy o przyrodę dbamy prąd i wodę oszczędzamy”

„Widzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci”

„Tylko śmieci organiczne są dla Ziemi apetyczne”

Każdy przedszkolak zasłużył na miano bycia „Przyjaciela przyrody”.