Taki temat miały kolejne z zajęć w ramach innowacji prowadzonej w klasie 1. Tym razem zdobywaliśmy wiedzę o funkcjonowaniu lokalnej społeczności.
A zaczęliśmy od poznania jak i po co działa urząd gminy. W tym celu udaliśmy się do Urzędu Gminy w Lutowiskach, gdzie bardzo serdecznie przyjął nas pan wójt Janusz Krupa. Z przeprowadzonej rozmowy dowiedzieliśmy się min.:, jakie sprawy można załatwić w urzędzie, czym się zajmują pracownicy, co trzeba zrobić by zostać wójtem oraz w jaki sposób podejmowane są ważne dla gminy decyzje.
Pan wójt oprowadził nas po budynku urzędu, a na koniec wcieliliśmy się w role radnych gminy i w sali narad przeprowadziliśmy głosowanie.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, ciekawe opowieści, szczegółowe odpowiedzi na nasze pytania oraz prezenty, które otrzymaliśmy na zakończenie wizyty.
Opracowała:
Marta Polechońska





