12 czerwca uczniowie klasy III naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nich wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni górniczym szybem był wielkim przeżyciem. Podziemne korytarze przemierzali nie tylko pieszo, odbyli kilometrową przejażdżkę kolejką podziemną, służącą niegdyś do transportu górników. Część trasy pokonali, płynąc łodzią pod czujnym okiem flisaków. W kaplicy św. Kingi uczniowie usłyszeli słynną legendę o niezwykłym wianie węgierskiej księżniczki i jej pierścieniu. Dzięki multimedialnym projekcjom mogli zobaczyć, jak trudna i niebezpieczna była praca górników przy wydobyciu soli, posłuchać ich rozmów przy pracy, a nawet spotkać się z żupnikami genueńskimi. Nie zabrakło czasu na odpoczynek i smaczny obiad po długiej wędrówce. Na powierzchnię wyjechaliśmy korzystając ponownie z prawdziwej górniczej windy. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją historii i przyrody.
Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.





